Delegater, funksjonærer og redaksjonskomiteer

Arbeiderpartiets landsmøte 2019

Delegater

Landsmøtet består av 300 delegater. Svalbard Arbeiderparti har én av disse, mens de resterende 299 er fordelt på fylkespartiene ut fra medlemstallet de siste to årene. Her er en oversikt over hvor mange delegater hvert enkelt fylke stiller med:

Østfold: 15

Akershus: 27

Oslo: 33

Innlandet: 37

Buskerud: 12

Vestfold: 11

Telemark: 14

Agder: 14

Rogaland: 18

Vestland: 32

Møre og Romsdal: 12

Trøndelag: 38

Nordland: 17

Troms: 11

Finnmark: 8

Svalbard: 1

Dirigenter, møtesekretærer, redaksjonskomiteer og fullmaktskomite

Dirigenter:


Eva Kristin Hansen                               Trøndelag

Hans Fredrik Sørdal                              Nordland

Jon Ivar Nygård                                      Østfold

Kari Nessa Nordtun                               Rogaland


Møtesekretærer:


Ola Teigen                                                 Vestland

Hilde Hoff Håkonsen                               Vestfold



Redaksjonskomite nummer 1:


Ingvild Kjerkol, leder                            Trøndelag

Agnes Nordgaard                                  Agder

Truls Vasvik                                            Vestfold

Marte Mjøs Persen                               Vestland

Sven Tore Løkslid                                 Telemark

Rigmor Aasrud                                       Innlandet

Tomas Nordvoll                                      Nordland

Kristina Hansen                                     Finnmark

Abdullah Alsabeegh                             Oslo

Frode Berge                                            Rogaland

Marta Hofsøy                                           AUF


Sekretærer: Amund Vik, Lars Raaum, Karl Kristian Bekeng og Tone Li Sandvik



Redaksjonskomite nummer 2:


Anniken Huitfeldt                                  Akershus

Silje Kjellesvik Norheim                      Buskerud

Rina Mariann Hansen                           Oslo

Siri Martinsen                                         Østfold

Martin Henriksen                                   Troms

Roger Valhammar                                  Vestland

Iver Erling Støen                                    Innlandet

Fredric Bjørdal                                        Møre og Romsdal

Tore Sandvik                                            Trøndelag

Robin Kåss                                                Telemark

Astrid Willa Eide Hoem                            AUF


Sekretærer: Øyvind Wennesland, Synnøve Skaar, Ragnhild Syrstad Sjoner og Eivind Vad Peterson


Redaksjonskomite for organisasjon og vedtekter:


Frode Jacobsen, leder                                                        Oslo

Rune Bakervik                                                                     Vestland

Mons Ivar Mjelde                                                                Buskerud

Ulf Lervik                                                                               Østfold

Tone Berge Hansen                                                             Telemark

Marianne Sivertsen Næss                                                  Finnmark

Elin Såheim Bjørkli                                                               Innlandet

Eirik Losnegaard Mevik                                                       Troms

Ragnhild Bergheim                                                               Akershus

May Britt Lagesen                                                                 Trøndelag

Sindre Lysø                                                                               AUF


Sekretærer: John Erik Pedersen, Synnøve Brenden og Shoaib Naeem


Fullmaktskomite


Even Tronstad Sagebakken, Leder                 Agder

Tone Merete Hauk-Hansen                              Akershus

Tove Elise Olsen Frøland                                  Rogaland